16 tipů pro šťastnější život

Nezáleží na tom, kolik je nám let, jestli jsme zadaní nebo svobodní, kolik peněz máme na svém účtu nebo čím se živíme, všichni chceme být ve svém životě více úspěšní. Pro každého samozřejmě úspěch znamená něco trochu jiného, zde však nabízíme

16 prověřených způsobů, díky kterým budete mít produktivnější, úspěšnější a šťastnější život.


1) Buďte odhodlaní.

Bez ohledu na to, jaké cíle jste si určili, musíte zůstat odhodlaní. Jen díky odhodlání se budete posouvat dál a stanete se lepším člověkem. Ať již jde o záměr založit novou firmu, pořídit si členství ve fitness centru nebo začít s kurzy vaření, odhodlání je to, co nás žene kupředu k větším úspěchům.


2) Lidem záleží na vás, ne na vašem úspěchu.

Buďme upřímní. Lidi nezajímá jestli nosíte drahé oblečení, jak velký dům vlastníte nebo v jakém jezdíte autě. Neznamená to ale, že nerespektují vaše úspěchy. Více je však zajímá vaše osobnost a budou vás podporovat, ať se stane cokoliv – protože vás mají rádi. Věřte tomu!


3) Zaměřte se na mezilidské vztahy.


16 tipů pro šťastnější život

Ekonomka Catherine Weinberger analyzovala data z let 1972 až 1992 a zjistila, že lidé, kteří jsou chytří a navíc zvládají dobře mezilidské vztahy a komunikaci s lidmi, vydělávají více peněz a jsou žádanější.


4) Každý den buďte za něco vděční.

Podle výzkumů Martina Seligmana, Roberta Emmonse a Michaela McCullougha, být vděčný vám může pomoci v tom, že budete mít lepší pocit ze svého života, budete nadšenější a více ochotní pomáhat ostatním. Být vděčný může dokonce snížit riziko onemocnění srdce. Takže si každý den udělejte chvilku a sepište si, za co jste vděční.


5) Pusťte se do toho!

V článku vydaném v magazínu TheAtlantic komentují autoři Katty Kay a Clarie Shipman studie ohledně rozdílů v sebejistotě u mužů a u žen. Podle výzkumů je sebejistota stejně důležitá, jako schopnosti a dovednosti. Nebojte se tedy pustit do něčeho, co již nějakou dobu plánujete! To, že se odhodláte totiž posílí vaši sebejistotu a důvěru v to, že vše zvládnete!


6) Za peníze si štěstí nekoupíš.

Jak již řekli The Beatles, za peníze si nemůžeš koupit lásku (money can’t buy me love). Víte co ještě si za peníze nekoupíte? Štěstí. Jen proto, že vyděláváte šestimístné částky nemusíte být nutně spokojení. Peníze jsou samozřejmě potřeba a spoustu věcí nám ulehčí, měli bychom se ale soustředit spíše na naše přání a touhy než na to, kolik nul máme na účtu.


7) Neberte si odmítnutí osobně.

Každý jednou musí čelit odmítnutí. Místo toho, abyste si ho vzali osobně, jej spíš berte jako zkušenost, ze které se můžete poučit. Proč odmítli investoři váš návrh? Možná pro váš produkt jen neexistuje vhodný trh. Možná jen nejste dost přesvědčiví. Možná by prostě investoři radši utratili svoje peníze jinak. Na tom ale tolik nezáleží. Tím, že odmítnutí přijmete a poučíte se z něj, se posunete zase blíže k úspěchu.


8) Vždy mějte záložní plán.

Nikdy nevíte, kdy se stane něco nečekaného, ale ve chvíli kdy se to stane jste najednou obklopeni chaosem. Buďte tedy připraveni na tu nejhorší možnost, tím tomu největšímu chaosu předejdete. Při rozjíždění byznysu si například nechávejte nějaké peníze stranou. Pokud by vám podnikatelský záměr nevyšel, budete alespoň schopni hradit nejpotřebnější výdaje a to vám značně ulehčí takovou složitou situaci.


9) Cestujte.


16 tipů pro šťastnější život

Cestování je skvělý způsob, jak si vytříbit charakter a stát se více otevřeným a nezaujatým. Navíc je cestování skvělý způsob, jak uniknout každodenní rutině a pomůže vám si uvědomit, že byste si měli cenit toho, co máte doma.


10) Vyhněte se multitaskingu.

Pokud máte často pocit, že selháváte, je to pravděpodobně hlavně proto, že děláte moc věcí najednou. Výzkumy odhalily, že když odbíháte od původního úkolu k jiným, zvyšujete tím dobu nutnou na jejich dokončení v průměru o 25% a vydáváte na ně také více energie. To snižuje vaši produktivitu a znemožňuje vám to své cíle a úkoly dotáhnout do konce.


11) Naučte se „myslet růstově“.

Carol Dweck, psycholožka ze Stanfordu, tvrdí, že máme dvojí nastavení mysli; zabržděné a růstové. Zabržděné myšlení předpokládá, že náš charakter, inteligence a kreativita jsou dané a neměnné. Růstové myšlení zase touží po výzvách a nevidí neúspěch jako důkaz hlouposti, ale jako skvělou příležitost pro osobní růst.


12) Vhodně rozdělte svůj čas mezi práci a osobní život.

Když nám práce zasahuje do osobního života, vystavujeme se většímu riziku prožití syndromu vyhoření a také poklesu pracovní morálky. Je velmi důležité myslet na to, že si každý potřebuje odpočinout od práce a změnit prostředí. Na to by si měli dávat pozor zejména lidé, kteří mají flexibilní pracovní dobu nebo pracují z domova.


13) Buďte pozitivní!

Opravdu není nutné soustředit se na špatné věci. Psychicky vás to vyčerpá a budete zoufalí. Navíc, není život jednodušší když nejste pořád jen naštvaní?


14) Vydržte.

Po letech pozorování dětí i dospělých zjistila psycholožka Angela Duckworth, že jedna z vlastností úspěšných lidí je vytrvalost. Vytrvalost je v našem životě velmi důležitá a pomáhá nám dosahovat našich dlouhodobých cílů.


15) Carpe diem – žijte každým momentem a užívejte dne


16 tipů pro šťastnější život

Minulost nezměníte a budoucnost není nikdy jistá. Proto žijte každým momentem a užívejte si toho, co je právě teď před vámi. Pokud trávíte příliš mnoho času plánováním, zbytečně se stresujete a to vám brání užívat si současných radostí.


16) Nejdřív myslete na sebe, potom pomáhejte ostatním.

Podle psychologa Marka Syndera mají lidé, kteří pomáhají jako dobrovolníci vyšší sebevědomí, jsou psychicky vyrovnanější a šťastnější. Navíc pomáhání ostatním prospívá našemu zdraví. Ale jak můžeme pomoct ostatním, když nejdřív nebudeme myslet sami na sebe? Nejdřív proto vyřešte své problémy a potom se teprve soustřeďte na ostatní.

Zdroj:

entrepreneur.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *