čas 17:18 datum 18/07/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Vlastimil Vondruška historické detektivky
Domů / Volný čas / Vlastimil Vondruška a jeho historické detektivky

Vlastimil Vondruška a jeho historické detektivky

Vlastimil Vondruška je český historik, publicista a spisovatel. Jeho hlavní tvorbou jsou zejména historické detektivky.

Jeho krásný styl psaní vás ve vteřině vtáhne do děje. Společně s hrdiny jednotlivých knih se ocitnete na rozblácené cestě uprostřed českých lesů.

Uslyšíte dusot koní a budete se bát, aby vás nepřepadli lapkové.

Pokud zamíříte do šenku (tady se rozhodně do hospody nechodí), objednáte si teplé pivo a bramborové placky, které si s hlavními hrdiny rádi vychutnáte. K snídani si pak můžete dopřát třeba hrachovou kaši s vypečeným špekem – mňam!

Vondruška zkrátka umí historické příběhy věrohodně vylíčit

Nečekejte, že se zde bude střílet z malorážek, to ne. Souboje probíhají hezky po staru, se šavlí v ruce. Ale většinou vám budou stačit vlastní pěsti a vychytralost v boji a hlavně – chladná hlava.

Hlavní hrdina většiny jeho detektivních knih– kterého si, věřím, velmi brzy oblíbíte, řeší různé zapeklité situace, mnohdy vraždy či na první pohled nerozluštitelné záhady zmizení královského zlata.

Hlavním hrdinou je královský písař Jiří Adam z Dobronína, který se může pyšnit královou přízní.

Někdy však není lehké vyhovět všem jeho nelehkých požadavkům a řešit záhady, které nikdo v zemi nerozluštil. Sám nasazuje vlastní krk a zachraňuje nevinné lidi. Jeho dobrosrdečnost a bystrost vás zcela ohromí!

Vlastimil Vondruška knihaFoto: obec-dobsice.cz

Vlastimil Vondruška – mistr závěrů

A když dojde na samotné vyvrcholení celého děje – můžete si možná myslet, že víte, kdo je za tím vším stojí – kdo s kým kuje pikle. Ale věřte mi – určitě se pletete! Závěrečné finální drama snad ve všech jeho knihách obrátí vaše domněnky absolutně naruby a přitom je to vše pak tak jasné a přímočaré.

Mnohdy mě – čtenáře – rozčílí, jak jsem mohl být tak pomíjivý a nepovšimnout si jasných indicií, které vedly k rozluštění případu. Tehdy nebyly žádné otisky prstů, většina lidí byla přísně věřících a když lidé něco nemohli jednoduše vysvětlit, přisuzovali to ďáblu. Nedej bože, když byla povolána inkvizice, aby s tím zatočila. To si pak lidé teprve užili, ale nebudu předbíhat.

Díky tomu, že je Vlastimil Vondruška zapálený historik, všechny posloupnosti a okolnosti historického rázu jsou podle pravdy, takže se také poučíte, kdo kdy vládnul a jaké byly vztahy mezi vládnoucími vrstvami nejen u nás, ale také napříč Evropou.

Pokud si chcete odpočinout od moderních technologií a chcete se ve vteřině probudit v absolutně jiném, ale však moc krásném světě – doporučuji si tuto knihu ihned pořídit.

Luxusní oddych, napětí a líbezné čtení – to vše Vlastimil Vondruška zaručí!

Tip: Zkuste například Vondruškovu knihu Mrtvý Posel.

Není Vlastimil Vondruška váš literární typ? Nevadí, zkuste jiné knihy v článku 18 skvělých knih – přečteno a doporučeno našimi čtenáři.

Zkuste například

Sportovní hodinky Suunto

3 věci, na které nezapomenout, když vybíráte sportovní hodinky

Sportovní hodinky pro ženy i muže představují samostatnou kategorii hodinek, na které jsou kladeny vysoké …