čas 19:31 datum 20/03/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Zdraví / Víte, jak na hemeroidy? Dáme vám pár tipů!
hemeroidy tipy mast

Víte, jak na hemeroidy? Dáme vám pár tipů!

Víte, jak na hemeroidy? Dáme vám pár tipů!

Hemeroidy představují velmi nepříjemné a úporné onemocnění, které nám dokáže pořádně znepříjemnit život. Statistiky jsou neúprosné, hemeroidy obtěžují každého druhého třicátníka a téměř každého člověka nad 40 let. Hemeroidy a jejich léčba závisí na mnoha faktorech. Existuje mast na hemeroidy, v některých případech je ale třeba vyhledat lékaře. Dáme vám pár rad, jak s hemeroidy zatočit.

Co jsou to hemeroidy?

Toto onemocnění je částečně dědičné, bohužel z té větší části vzniká z nesprávného životního stylu.

Zejména pak sedavé zaměstnání a málo pohybu, špatné stravovací návyky, prochladnutí, ale také těhotenství a porod, to vše ovlivňuje vznik hemeroidů. Jde o rozšířené žíly v konečníku, které mají za následek krvácení (jasně červená krev), svědění a pálení. Při dlouhodobých problémech s hemeroidy může docházet k problematickému vyprazdňování (zácpě), bolestech při chůzi i sezení.

Myslete na prevenci

Hemeroidy se objevují, aniž bychom to čekali a dá se jim jen stěží zcela vyhnout. Ovšem průběh i závažnost onemocnění lze ovlivnit prevencí. Základem je správný jídelníček, který by měl obsahovat dostatečný přísun vlákniny. V přirozené stravě je často vláknina opomíjena (nachází se například v banánech). Vlákninu můžete také koupit samostatně, například oblíbené Psyllium Dr. Popova, které pokryje denní příjem vlákniny přesně tak, jak potřebujete. Stačí jej nasypat do pití nebo do jogurtu, případně do přesnídávky.

Další prevencí je dostatek pohybu (nadváha také nahrává hemeroidům) a samozřejmě dostatečná hygiena. Nezapomínejte také na dodržování pitného režimu.

Mast na hemeroidy, která pomáhá

V počátečním stádiu vám velkou úlevu přinese speciální mast na hemeroidy. Je třeba ji začít užívat, jakmile se objeví příznaky hemeroidů, tedy svědění, pálení a případně i krev. Doporučujeme vyzkoušet přírodní a osvědčenou konopnou mast na hemeroidy, která má výrazné antiseptické, ošetřující a hojivé účinky.

Delibutus Konopn� mast na hemeroidy 30 ml

.Konopná mast na hemeroidy

V případě větších obtíží vyzkoušejte čípky, která přinášejí téměř okamžitou úlevu.

Apotex HemaGel procto 10 ks rekt�ln�ch ?�pk?

 

Rektální čípky

 

.Od sedacích koupelí v dubové kúře se pomalu upouští a lékaři jej nedoporučují. Úlevu vám přinese také sprcha, ideálně střídat teplou a studenou vodu. Léčba hemeroidů, která zabírá, však není vždy jednoznačná.

Pokud vás trápí hemeroidy opakovaně, vaše kroky by měly zamířit na chirurgii, nebo ještě lépe k proktologovi (specialista, který se zabývá problémy s konečníkem).

Úvodní foto: hemorrhoidexpert.org

Zkuste například

Ricinový olej semena skočec

Ricinový olej pro vaši krásu a zdraví

Dáváte přednost přírodním kosmetickým přípravkům, které jsou maximálně šetrné? Ricinový olej vám pomůže nejen s vnější …