čas 20:07 datum 20/03/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Cestování / Vezmeme vás až na konec světa
Vezmeme vás na konec světa - Grónsko

Vezmeme vás až na konec světa

Toužíte-li po klidném a odlehlém místě, daleko od městského ruchu a civilizace, máme pro vás 6 tipů, kam se přestěhovat.

Alert, Kanada

Malá vesnička Alert je nejsevernější trvale obývané místo na Zemi. Nachází se v teritoriu Nunavut v Kanadě a leží pouhých 817 km od severního pólu. S celoroční populací 5 lidí patří Alert mezi nejzrádnější a nejodlehlejší místa na světě.

Vezmeme vás na konec světa - Alert Kanada

Vesnici Alert obklopuje Severní ledový oceán a nejnižší teploty v tomto regionu dosahují až -40°C. A protože je tak blízko severnímu pólu, místní obyvatelé zde zažívají během zimy 24h temnoty a v létě zase 24h denního světla.

Alert, Kanada

Tristan da Cunha

Tristan da Cunha

Skupina malých sopečných ostrovů na jihu Atlantského oceánu je považována za nejvzdálenější místo na světě. Ostrovy jsou obklopeny skalnatým terénem a neklidnou vodní hladinou. Dostanete se na ně pouze lodí a to od nejbližších sousedů v jižní Africe a Jižní Americe, které jsou vzdálené 2 816km a 3 360 km od jejich břehů.

Tristan da Cunha - konec světa

Celkem zde žije 271 obyvatel a ti jsou roztroušeni po všech ostrovech. Většina z nich se živí zemědělstvím a řemeslem. Všichni z nich mají díky satelitu přístup k televizi a internetu.

Tristan da Cunha

Okres Motuo, Čína

Okres Motuo - Čína

Skrytý v tibetské autonomní oblasti Číny. Okres Motuo je jedním z nejizolovanějších regionů na světě, zcela odříznut od okolních měst. Pokusy o vytvoření silnice byly neúspěšné především kvůli nestálému terénu, který je neustále sužován sesuvy půdy a lavinami.

Motuo Čína

Jediný způsob, jak se do této oblasti dostat, je putování zmrzlou pozemní cestou přes Himaláje a přechodem přes visutý most. Tato riskantní cesta ale rozhodně stojí za to – husté a bujné lesy obklopující nedotčenou tibetskou krajinu totiž nikde jinde nenajdete.

Stanice McMurdo, Antarktida

Antarktida je přirozeně jedním z nejodlehlejších míst na Zemi. Nachází se doslova na nejspodnější části světa. Ačkoliv tento zmrzlý region nemá své trvalé obyvatele, ubytovává zde sezónní výzkumníky a vědce.

McMurdo stanice - Antarktida

Stanice McMurdo se nachází na severním cípu Antarktidy a je nejlidnatějším výzkumným střediskem s téměř 1 200 vědci, kteří pracují v této oblasti. I přestože je tento kontinent extrémně izolovaný od sousedních zemí, existují na něm tři přistávací dráhy, což umožňuje obyvatelům snadný kontakt s okolním světem, stejně jako přístup k modernímu vybavení.

Ittoqqortoormiit, Grónsko

Vezmeme vás na konec světa - Grónsko

Pokud si myslíte, že je jméno tohoto města těžké vyslovit, zkuste se vžít do kůže jednoho z 500 obyvatel žijících v této oblasti. Toto místo se nachází na východním pobřeží Grónska a leží v ústí největšího a nejširšího fjordu na světě. Voda obklopující město je téměř po celý rok zamrzlá, takže přístup na lodi je takřka nemožný. Kromě toho malé letiště zřídkakdy pořádá lety na tento ostrov.

Grónsko - Ittoqqortoormiit

Většina obyvatel se živí lovem a rybolovem. V okolí se pohybuje mnoho polárních medvědů, lišek, narvalů, mrožů a velryb.

Angle Inlet, USA

Vezmeme vás na konec světa - USA, Angle Inlet

Angle Inlet se nachází v Minnesotě a je domovem 150 lidí. Tato oblast je přístupná pouze přes Kanadu. Populární je hlavně pro rybářské výlety, ale nachází se zde i několik místních obchůdků. Studenti se do školy, která se skládá z jedné místnosti, dostávají v zimě pomocí sněžných skútrů a v létě na lodi.

Angle Inlet - Spojené státy

Angle Inlet

A co vy? Jaký konec světa jste navštívili? Na jakém nejodlehlejším místě jste byli? Pochlubte se nám a ostatním čtenářům.

Zdroj: all-that-is-interesting.com

Zkuste například

Accor hotels

Accor hotels – ubytování šité na míru pro každého

Accor hotels – ubytování šité na míru pro každého Chystáte se na výlet do Prahy a …