čas 19:32 datum 20/03/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Cestování / Sloní koupel po srílansku
Sloní koupel na Srí Lance

Sloní koupel po srílansku

Rozmanitá příroda. Právě ta je jedním z největších lákadel Srí Lanky. Já jsem si za dílčí cíl výpravy na ostrov v Indickém oceánu vybral setkání se slony, kteří platí za jedny ze symbolů země.

Váhal jsem. Na Srí Lance se nachází specializované sloní útulky, sirotčince, chcete-li. Dlouhé stohy jsem si ale přečetl o davech turistů, kteří se tu nachází, i o vstupném, které je pro bělocha žalostně vysoké. Nechtělo se mi sem i z těchto důvodů. Proto jsem byl tak rád za nečekanou alternativu, která se mi naskytla.

Slon na Srí Lance

Do Sigirye se jezdí hlavně za historickými hodnotami místních nalezišť z 5. století. Je to nádhera, nezapomenutelný zážitek a okouzlující místo. Mně se ale jinak ospalá vesnička ve střední části země vryla do paměti i díky slonímu zážitku.

Také zde sloni tvoří jedno z turistických lákadel. Lidé se na nich mohou povozit po okolí. Není to jako v evropských zoologických zahradách, kde se sloni pozorují z odstupu, ale výsledek je stejný. Člověk si připadá jako cvičená opice.

Ošetřovatel slonů Rachith

Když však slunce zapadá, i sloni dostávají “padla”. Při mé procházce vesnicí, focení drzých opic nebo rostlin, přicházel i ošetřovatel se svým mnohatunovým mazlíčkem do řeky. Zde mu nabídl zchlazení a podrbání po náročném dnu. Snad jsem měl jen štěstí, že mi pán, kterého jsem v životě neviděl, nabídl při prvním potkání to samé.

Drbání slona za ušima

Skotačil jsem ve vodě okolo gigantického zvířete asi hodinu. Kolemjdoucí mě okukovali, fotili si nás. Já jsem drbal slona za ušima, na zádech a on se ve vodě převaloval jako kočka. Byl jsem ve vodě téměř nahý, nic jsem neřešil.

“Tady se chytni a pořádně se drž,”

řekl mi pak ošetřovatel Rachith. Slon vstal, nabral vodu do chobotu a na povel pána mě, který jsem mu seděl na zádech, několikrát zkropil přírodní sprchou. Byla to zkrátka skvělá sloní koupel.

Sloní koupel

Nevěřil bych, kdybych nezažil.

Zkuste například

Accor hotels

Accor hotels – ubytování šité na míru pro každého

Accor hotels – ubytování šité na míru pro každého Chystáte se na výlet do Prahy a …