čas 17:20 datum 18/07/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Zdraví / Ricinový olej pro vaši krásu a zdraví

Ricinový olej pro vaši krásu a zdraví

Dáváte přednost přírodním kosmetickým přípravkům, které jsou maximálně šetrné? Ricinový olej vám pomůže nejen s vnější krásou, ale také s tou vnitřní. Ricinový olej rostlinného původu má hojivé i regenerační účinky. Odkud se vlastně vzal a jaké jsou ricinový olej a jeho účinky? Dozvíte se v následujícím článku.

Kde se vzal ricinový olej?

Ricinový olej je čistě rostlinného původu, získává se z ricinovníku neboli takzvaného skočce obecného. Získává se ze semen této rostliny, které vidíte na obrázku nahoře (latinský název rostliny Ricinus communis). Ale pozor, skočec je známý především proto, že je prudce jedovatý.

V semenech je uložený ricin, který toxický není. Má celou řadu blahodárných účinků, kterých se využívá v kosmetickém i farmaceutickém průmyslu a také v potravinářství.

Ricinový olej je zcela bezbarvý, může mít i světle žlutou barvu, nemá chuť ani žádné aroma. Typickými vlastnostmi je vysoké viskozita a silné hojivé a regenerační účinky. Nenechte se však mýlit, ricinový olej není univerzální a nelze jej užívat stále. Vždy je třeba trocha obezřetnosti.

Ricinový olej a jeho účinky

Někteří jej označují jako všestranný lék, ale také jed. V kosmetickém průmyslu jej ženy využívají již po staletí.

Pomůže vám ke krásným vlasům, zdravým nehtům i hustým řasám.

Ricinový olej má skvělé posilující účinky na pokožku, vlasy a nehty, protože obsahuje kyselinu ricinolejovou.

  • Hojí pooperační jizvy
  • Pomáhá při odstraňování některých druhů bradavic
  • Vhodný při bolestech svalů a kloubů za pomoci teplých obkladů
  • Perfektní prevence proti vráskám, krásně prokrvuje a vyhlazuje pokožku zejména v oblasti dekoltu a krku
  • Skvěle regeneruje suchou a namáhanou pokožku

Využití v kosmetickém průmyslu se však neomezuje pouze na pokožku. Ricinový olej a jeho účinky se týkají také vlasů, řas a obočí. Trápí vás krátké a nevýrazné řasy nebo obočí? Stačí malé množství tohoto oleje nanést za pomoci štětečku nebo vatové tyčinky na řasy. Ricinový olej prokazatelně zlepšuje stav a kvalitu obočí a řas. Lze očekávat jejich zesílení a také prodloužení. Pozor, olej se nesmí dostat do očí, na to si dejte pozor. Tuto proceduru provádějte nejlépe před spaním a velice opatrně.

Náš tip: Ricinový olej na řasy můžete nanést jednoduše například za pomoci staré vyschlé řasenky, je to bezpečné a také pohodlné.

Jestliže vás trápí suché a poškozené vlasy, vmasírujte ricinový olej ke konečkům. Jednoduše jej zabalíme do ručníku a necháme pár minut působit. Nezapomeňte jej důkladně smýt šampónem.

Náš tip: Zábal můžete aplikovat na suché i na mokré vlasy.

Ricinový olej lze využít také v případě roztřepených a poničených nehtů. Nanášejte jej pravidelně na nehtová lůžka, výsledky se brzy dostaví.

Ricinový olej – samotný i namíchaný

Ricinový olej je velmi hutný, proto nemusí každému vyhovovat ve své podobě. Můžete jej namíchat s jiným olejem, například mandlovým či olivovým, lze smíchat také s vlasovou vodou. Vyzkoušejte ricionový olej lisovaný za studena od oblíbené značky Saloos.
Born to BIO BIO Ricinov� olej 50 ml

 

Vyzkoušejte ricinový olej na prozdravi.cz

 

Zkuste například

Jak zelené potraviny působí

Jak zelené potraviny působí na naše zdraví a proč jsou tak důležité?

V současné době se velmi často setkáváme s pojmem zelené potraviny, které můžeme konzumovat ve formě …