čas 20:12 datum 20/03/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Zdraví / Příběh Lucie

Příběh Lucie

Jmenuji se Lucie a myslím, že jsem konečně, ve svých 38 letech, našla svůj směr, něco co mě opravdu naplňuje, co mě baví, není to nic, co musím, ale co dělat chci.

Začalo to mojí váhou a únavou, kvůli které jsem byla někdy i protivná a bez nálady.

V prosinci 2015, a to klidně napíšu, moje váha ukazovala šílených 86 kg! Už mě nebavilo řešit, kdy cvičit a jak dlouho, nebavilo mě řešit, kolik kalorií sníst, jestli je lepší po cvičení jíst jen bílkoviny nebo sacharidy, jestli ta dělená strava pro mě nebude lepší nebo dieta podle krevních skupin … nebo kdy se naposledy před spaním najíst a hlavně moje tělo vědělo, že se musím do cvičení nutit.

raw food

A jak jsem se tak pídila a pídila, najednou mi do života prostě přišla živá strava ♥.

Díky “RAW” se nyní cítím tak, jak to píšu níže, mám zatím za 3 měsíce dole 8 kg a to nehladovím (opravdu nemám hlad, tělu to, co mu dávám, stačí a je vyrovnané) a v jídle se vůbec neomezuji.

RAW kuchyně spočívá v tom, že se suroviny nesmí tepelně upravovat na víc než 42°C, protože pak tím ztrácí hodnotné enzymy. Základem stravy je ovoce a zelenina, semínka, ořechy – jsou v nich správné tuky – a protože je jím, neztrácím svaly, jelikož třeba zrovna v ořeších je testosteron a svaly milují testosteron.

raw dort

Mohu zde potvrdit, že mám obrovské množství energie, nejsem unavená, tělo jak kdyby bylo lehké. Nepotřebuji vůbec spát, tělo totiž není, zcela logicky, unavené z vařeného jídla a nemusí právě vydávat tolik energie na jeho trávení.

Řídím se slovy: můj život = moje odpovědnost.

Učím se nechovat se ke svému tělu jako k popelnici.

  • spím kolem 4-5 hodin, co takhle jím
  • zmizely mi také tzv. “večerní nájezdy” do ledničky
  • zlepšily se mi nehty
  • zhoustly mi vlasy
  • zlepšila se mi pleť
  • přestalo mě bolet koleno

Představte si, že všichni kolem vás spí a vy nic. Ráno jsem odpočatá a problém se vstáváním už není problémem. Nemám již potřebu pít kávu. Prostě ji nepotřebuji.

Zmizely mi také tzv. “večerní nájezdy” do ledničky, kdy si tělo říkalo o tuky a mělo tak různé chutě a jelikož nyní touto stravou dávám tělu vše, co potřebuje, tak je spokojené.

Mimo jiné se mi zlepšily nehty, zhoustly mi vlasy, zlepšila se mi pleť, přestalo mě bolet koleno a spoustu dalších věcí.

Ale nemyslete si, dám si taky třeba dost často rybu nebo kvalitní sýr nebo bio jogurt – obsahuje probiotika, nezakazuju svému tělu nic a ono není díky tomu ve stresu a vrací mi to pohodou.

Někdy si svoje zdRAWé pomazánky dám s výborným žitným chlebem, ale s živým kváskem, kde ten kvásek čistí tělo, čistí krev, je lépe stravitelný, má antibiotické účinky, posiluje střevní mikroflóru, tím i naši imunitu, nenadýmá a nezatěžuje, je plný enzymů a nejsou tam pekárenské kvasnice (to jen tak pro ty, kteří mají občas chuť na chléb a mají problém jej zcela ze svého jídelníčku vyloučit, tak toto je takové moje “zhřešeníčko”, i když to není RAW).

IMG_3478
krajíček chleba s živým kváskem a s bio kozím sýrem (jednou za čas)
_MG_3887-8
kešu-koprová raw pomazánka

Takto já jím a tak se teď cítím.

A abych měla jistotu, že je moje tělo, zatím po 3 měsících na této stravě, v pořádku, tak jsem si nechala udělat rozbor krve, vč. cukru, jater, ledvin, minerálů a dokonce jsem si tu nahrávku ponechala jako “důkaz”, že moje výsledky byly, cituji “vzorové.”

Tohle je prosím můj příběh a ráda se s vámi o něj podělím. Třeba někomu také pomůže, až bude hledat cestu, jako já.

Nemyslete si, že jím 100% raw food. Je to – jak kdy. Někdy třeba jím jenom 80-90%, dám si i rybu, rýži, něco lehkého. V podstatě pouze to, na co mám chuť. Nechci se nijak omezovat a stresovat myšlením na to, že něco nesmím. To potom ztrácí celé to kouzlo.

Když jsem na návštěvě, jídlo neodmítnu, nestresuji své okolí. Dám si klidně řízek a nic se neděje. Když je třeba hodně masa, dám si na talíř raději více přílohy a nikdo si ničeho nevšimne.

Mám pro vás nachystáno pár výborných receptů na raw pomazánky, nápoje i dorty, které nyní budu na www.skvelenapady.cz pravidelně publikovat, takže se máte na co těšit.

Nechci po vás, abyste jedli již jen 100% raw – jen si zkuste občas odlehčit svému tělu a dejte si nějakou lahůdku, která bude snadná na přípravu a velmi chutná a třeba se vám to zalíbí natolik, jako mně.

Autor: Lucie Kaplanová

Jmenuji se Lucie a myslím, že jsem konečně ve svých 38 letech našla svůj směr - něco co mě opravdu naplňuje a co mě baví! Živá strava ♥ RAW. Zvu vás teď do své kulinářské bloggerské sekce, kam budu průběžně doplňovat nové a nové kombinace dobrůtek ? ? ? Pro více článků od Lucie - klikněte na ikonu domečku.

Zkuste například

Ricinový olej semena skočec

Ricinový olej pro vaši krásu a zdraví

Dáváte přednost přírodním kosmetickým přípravkům, které jsou maximálně šetrné? Ricinový olej vám pomůže nejen s vnější …