čas 16:53 datum 16/06/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Bydlení / Jedna velká chyba, kterou děláte při čištění zrcadel
Jedna velká chyba, kterou děláte při čištění zrcadel

Jedna velká chyba, kterou děláte při čištění zrcadel

Jako karate trik to asi fungovalo, ale když dojde na čištění zrcadel, metoda kruhových pohybů rukou opravdu není ideální. Je to proto, že krouživý pohyb vlastně pouze přemisťuje prach a vlákna z hadříku zpátky na zrcadlo a na skle také zůstávají šmouhy.

Pro ten nejlepší výsledek utírejte zrcadlo do tvaru písmene S odspoda nahoru. Také je důležité, abyste vyměnili hadr nebo papírové ubrousky za hadřík z mikrovlákna.

Čistič skel nebo vodu nastříkejte rovnou na hadřík a ne přímo na zrcadlo – jinak může tekutina prosáknout za stříbrný potah zrcadla a způsobit černé skvrny.

A když už jsme u toho, zkuste napravit i další chyby, které možná děláte při čištění zbytku koupelny. Zaprvé přestaňte smývat zbytky mýdla ze dveří sprchového koutu každý týden pořád dokola. Místo toho si pořiďte nějaký speciální přípravek, který potáhne sklo ochrannou vrstvou odpuzující vodu, takže se na dveřích už nebudou pořád tvořit ty ošklivé kapky.

Dále se naučte správně sušit mokré ručníky. Je důležité jim nechat dostatek prostoru. Pokud totiž pověsíte několik mokrých ručníků na sebe, bude se na nich tvořit plíseň a bakterie a to způsobí, že budou ručníky nepříjemně zapáchat.Jedna velká chyba, kterou děláte při čištění zrcadel

A nakonec přestaňte vracet štětku na záchod do stojánku hned potom, co ji použijete. Ve vlhku se totiž množí bakterie, takže místo abyste štětku odložili do loužičky plné bakterií, nechte ji tak na 10 minut oschnout. Stačí ji třeba skřípnout mezi záchod a prkénko a nechat ji zavěšenou nad mísou.

Záchodová štětka

Zdroj: realsimple.com

Zkuste například

Když se rozhodnete pro betonový plot

Když se rozhodnete pro betonový plot Oplocení je důležité u každého samostatně stojícího domu, pomáhá …