čas 17:20 datum 18/07/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Zdraví / Jak zelené potraviny působí na naše zdraví a proč jsou tak důležité?

Jak zelené potraviny působí na naše zdraví a proč jsou tak důležité?

V současné době se velmi často setkáváme s pojmem zelené potraviny, které můžeme konzumovat ve formě tabletek nebo nápojů. Patří sem zelený ječmen, chlorella a spirulina. Zelené potraviny patří mezi takzvané superfood, jsou tedy velmi zdravé a obsahují látky, které jsou pro náš organismus velice cenné. Pojďme si o nich říci více a také vám dáme tip na skvělý přípravek v dárkovém balení, kterým můžete potěšit sebe i své blízké.

Dejte zdraví zelenou.

Proč jsou zelené potraviny tak potřebné?

Zelené potraviny poskytují našemu tělu komplexní služby. Obsahují celou škálu živin, které jsou nezbytné pro stavbu a fungování buněk tkání, jejich růst a fungování. Zároveň napomáhají organismu zbavovat se odpadních látek, které vznikají při metabolizmu buněk. Nachází se v nich nejen zelené barvivo – chlorofyl, ale také důležité antioxidanty a vláknina.

Chlorofyl si jistě pamatujete ještě ze školy, má obrovské dezinfekční vlastnosti, pomáhá tělu vstřebávat železo a ochraňuje proti chudokrevnosti. Kromě chlorofylu najdeme v zelených potravinách dostatek vitamínů, minerálů, stopových prvků a v neposlední řadě také antioxidant.

Řasa je zdrojem vlákniny a také růstového faktoru, který podporuje obnovu přirozené střevní mikroflóry.

Zelené potraviny v sobě uchovávají velmi zdravé nenasycené mastné kyseliny. Kromě toho mají sytící a regenerační efekt. Jen stěží byste hledaly zdravější potraviny.

Zelené potraviny – kvalita na prvním místě

Před konzumací zelených potravin je třeba dbát na jejich kvalitu. Jistotu vám dá organická zemědělská produkce, která při pěstování používá přírodní postupy a principy bez chemie a hnojiv.  Je to v podstatě stejné jako s ovocem a zeleninou. Nakupujete-li v supermarketech, rajčata mají zcela jinou chuť, než v biokvalitě. Zelené potraviny bychom měli konzumovat také s ohledem na to, že stále méně přijímáme ovoce a zeleninu v čerstvém stavu. Chybí nám dostatek vitamínů a minerálů, jsme častěji nemocní.

Zelené potraviny představují skvělou prevenci proti všem chorobám.

Jak zelené potraviny konzumovat?

Jak jsme uvedli výše, máte v podstatě dvě možnosti. Buď zvolit formu nápojů, nebo tablet. Inspiraci jsme našli na www.prozdravi.cz, kde je v nabídce kompletní balíček plný zdraví s příznačným názvem 3-2-1 START. Balíček obsahuje synergický nutriční nápoj, mladý ječmen, chlorellu, kokosový olej, Tulsi kapsle, Chia semínka a 14 denní plán a doporučení. Namíchejte si zdraví!

Empower Supplements D�rkov� bal�?ek 3-2-1 START

.

Dárkový balíček 3-2-1 START

Zkuste například

Ricinový olej semena skočec

Ricinový olej pro vaši krásu a zdraví

Dáváte přednost přírodním kosmetickým přípravkům, které jsou maximálně šetrné? Ricinový olej vám pomůže nejen s vnější …