čas 17:20 datum 18/07/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Zdraví / Dar sluchu

Dar sluchu

Krásný den milí čtenáři,

Všichni jsme určitě v životě alespoň jednou snili či toužili po tom, mít tu možnost/dar udělat zázrak. A víte, že to přeci jen možné je a že tu možnost máme?
Sluch… Jediný lidský smysl, který se dá v případě jeho nefunkčnosti nebo ztráty vrátit zpět. Prostě zázrak, který my lidé umíme..

Snímek obrazovky 2016-05-02 v 15.06.57

V České republice je přibližně 500.000 neslyšících a každý rok se narodí nebo o sluch přijde okolo 500 lidí.. Čeští lékaři umí vrátit sluch většině z nich díky kochleárnímu implantátu – https://goo.gl/n6tDo0 . Včetně operace toto řešení stojí 720.000 Kč. Českým občanům jej plně hradí zdravotní pojišťovna, výměnu po 10 letech z části…

Je tady ovšem jeden malý človíček z Ghany, který se narodil v podstatě neslyšící (98%) a který je ve své zemi bohužel odsouzen k životu na úplném okraji společnosti, protože jeho země tyto zázraky dělat ještě neumí. Jsem jeho hrdý kmotr a rád bych i vám dal možnost společně se mnou zažít a sledovat ten neuvěřitelný zázrak – vrátit mu sluch. Můžete zde na Facebook Stránkách nadace https://www.facebook.com/darsluchu/

Spojil jsem se s nadačním fondem Dar Sluchu, Davídkovi a jeho rodičům jsem zaplatil cestu a všechna potřebná vyšetření v nemocnici Motol, která konstatovala, že Davídek je vhodný kandidát na kochleární implantaci a mohou mu ji provést u nás, v zemi, která zázraky umí.

Jeden takový malý zázrak se už v Motole stal, Davídek dostal od Nadace naslouchadla, která do jeho operace alespoň stimulují jeho zvukový nerv a umožnují mu slyšet základní zvuky, nikoli slova, to dokáže až kochleární implantace… Na ten první malý zázrak a jeho první reakci na kontakt se zvukem se můžete podívat zde:

Částka na operaci je to velká, 730.000, ale i nemožné věci jsou možné, v O2 to umíme .-)
S nadací jsme otevřeli transparentní účet 2300942189/2010, kam můžete nahlédnout https://goo.gl/dmLgnx a stát se „spolu-zázrakovači“ (QR kod v příloze pro ty high-tech z vás).

Jsem si vědom, že je to hodně peněz, ale mohu vám všem slíbit, že jakmile bude Davídek slyšet a tím pádem i mluvit, každému z vás pošlu krátké video, na kterém Davídek vysloví vaše jméno, jako potvrzení zázraku a poděkování.

Jako další věc s Nadací Dar Sluchu chystáme na 22. září, v týdnu kdy probíhá v České republice Mezinárodní týden neslyšících, skvěle obsazený operní koncert za účasti Kuhnova dětského souboru, kde věřím, že se podaří vybrat zbylá částka, potřebná na jeho operaci a která pokud bude vyšší než je pro Davídka potřeba, pomůže i dalším dětem a finančně slabým dospělým neslyšícím v České republice.

Děkuji za váše 3 minuty času tomuto článku a případné připojení se mezi „zázrakovače“ .-) a případné sdílení mezi další vaše přátele.

Autor: David

Po domluvě publikováno na www.skvelenapady.cz

Davidovi děkujeme a Davídkovi držíme palce, ať vše dobře dopadne!

Zkuste například

Jak zelené potraviny působí

Jak zelené potraviny působí na naše zdraví a proč jsou tak důležité?

V současné době se velmi často setkáváme s pojmem zelené potraviny, které můžeme konzumovat ve formě …