čas 4:37 datum 20/05/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Volný čas / 18 skvělých knih – přečteno a doporučeno našimi čtenáři

18 skvělých knih – přečteno a doporučeno našimi čtenáři

Děkujeme všem, kteří přispěli do diskuze na facebooku a tím dostali jejich oblíbenou knihu do tohoto článku. Pokud jste diskuzi na facebooku nezaznamenali, budeme rádi, když nám vaší oblíbenou knihu doporučíte buď na facebooku nebo na email vasenapady@skvelenapady.cz. Knihu do tohoto článku rádi doplníme a pokud bude návrhů více – určitě opět zpracujeme další článek.

Pro přehlednost jsme knihy rozdělili do několika kategorií a tak rovnou můžete zabrouzdat k té vaší oblíbené. Naleznete u nás detektivky, světovou prózu nebo třeba fantasy. Nezapomněli jsme ani na slavné osobnosti, humor či historické romány. Dále také naleznete doporučení knih z oblasti osobního rozvoje, české prózy nebo filozofie. Čtenáři nám také doporučili nejprodávanější knihu na světě a dáváme ji do sekce náboženské. Ano, to nejlepší jsme si schovali na konec – je to Bible a podle Guinessovy knihy rekordů se jí prodalo přes 5 miliard titulů! Vzhledem k tomu, že nás je na planetě něco málo pod 7,5 miliardy, tak je to neskutečné číslo.

Takže která bude další kniha, která vás vtáhne do děje? S chutí vybírejte.

Tady je 18 skvělých knih, které doporučují čtenářky a čtenáři webu skvělénápady.cz:

Detektivky

1) Petra doporučuje – Jo Nesbø – Syn, cena 339 Kč 

Koupit zde

Jo Nesbo SynDalší brilantní kniha od jedné z nejzářivějších hvězd současného spisovatelského nebe. Hlavním hrdinou je oblíbený vězeň Sonny, který pro spoluvězně působí jako zpovědník. Kniha má obrovský spád, čte se téměř jedním dechem. Vydavatel české verze si pro čtenáře připravil i originální upoutávku:

Světová próza

2) Hanna doporučuje – Victor Hugo – Bídníci, cena 224 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Jeden z nejznámějších francouzských románů všech dob z roku 1862, který se těší velké oblíbenosti i dnes. Příběh nejdříve vězně, později podnikatele Jaena Valjeana a policejního prefekta Javerta je kritikou tehdejší francouzské společnosti a její morálky a i po 150 letech od jeho vydání má čtenářovi stále co nabídnout.

.

3) Iveta doporučuje – Nathaniel Hawthorne – Šarlatové písmeno, cena 220 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Román amerického spisovatele Nathaniela Hawthorna z roku 1850 je o ženě, která neprozradila otce svého nemanželského dítěte. Statečná hlavní hrdinka příběhu Hester Prynnová  se tím prohřešila morálce té doby.

.

.

4) Jana doporučuje – David Benioff – Město zlodějů, cena 215 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Děj románu se odehrává v roce 1941 v tehdejším Leningradu, který je obléhán Němci. Hlavními hrdiny jsou dva muži Lev a Kolja, kteří dostanou šanci jak uniknout trestu smrti – musí ale sehnat vajíčka, což je kvůli blokádě města zdánlivě nesplnitelný úkol.

.

5) Eva doporučuje – Anton Myrer – Poslední kabriolet, cena 237 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Tato generační výpověď od amerického spisovatele Antona Myrera patří mezi nesmrtelná díla americké prózy. Zelený kabriolet zpočátku září novotou, na konci je již matný a jeho kožená sedadla jsou popraskaná. Sloužil celá tři desetiletí. Na majitelích kabrioletu ovšem tyto dekády zanechaly mnohem hlubší stopy.

.

Fantasy

6) Světlana doporučuje – George R.R. Martin – Hra o trůny, cena 527 Kč

Koupit zde

18 skvělých knih

Světoznámá fantasy sága zůstává dosud nedokončená. Bohužel autor George R.R. Martin nedávno přiznal, že nestihne knihu dokončit před plánovým spuštěním 6. televizní série, což je pro čtenáře velkým zklamáním. Nezbývá než čekat. Pokud jste ságu ještě nečetli od začátku, máte ideální příležitost teď začít. Pokud jste knihu četli, zkuste třeba originální omalovánky pro dospělé Hra o  trůny.

.

7) Amnell doporučuje – Terry Goodkind – Meč pravdy: První zpovědnice: Legenda o Magdě Searusové, cena 440 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.czAmerický spisovatel Terry Goodkind napsal rozsáhlou fantasy sérii Meč Pravdy, které se po světe prodalo více než 10 milionů kopií. Pokud patříte mezi fanoušky fantasy, je zkrátka povinností si tuto ságu přečíst. První zpovědnice: Legenda o Magdě Searusové vyšla v roce 2012 a je to prequel celé ságy, neboli zaměřuje se na to, co se událo před dějem již dříve uveřejněného díla. První část ságy vyšla již v roce 1994.

.

8) Koochy doporučuje – Neil Gaiman – Nikdykde, cena 260 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Pod ulicemi Londýna existuje svět nestvůr, vrahů, andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu. Richard se s tímto světem seznámí více, než by si přál.

.

Osobnosti

9) Ilonka doporučuje – Zdeněk Mahler – … ale nebyla to nuda, cena 341 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Kniha plná vzpomínek jedné z nejvýraznějších osob české kultury doktora Zdeňka Mahlera, jenž působil jako pedagog, spisovatel, scénárista i publicista.

.

Humor

10) Věra doporučuje – Zdeněk Galuška – Slovácko sa súdí aj nesúdí, cena 224 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Veselá kniha, která svým srdečným a jedinečným humorem rozesměje snad každého čtenáře, který se do této knihy pustí.

.

Historický román

11) Jiřina doporučuje – Kathleen Winsor – Věčná Ambra, cena 314 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Klasický román, který vypráví o boji o společenskou moc a prestiž v Anglii 17. století. Hlavní hrdinka Ambra se stává oblíbenkyní a milenkou samotného krále Karla II.

.

12) Markéta doporučuje – Vlastimil Vondruška – Husitská epopej, cena 417 Kč

Koupit zde

18 skvělých knih

Vlastimil Vondruška je český historik, publicista a spisovatel. Jeho hlavní tvorbou jsou zejména historické detektivky. Díky tomu, že je autor historik opravdu zapálený, všechny posloupnosti a okolnosti historického rázu jsou podle pravdy, takže se také poučíte, kdo kdy vládnul a jaké byly vztahy mezi vládnoucími vrstvami nejen u nás, ale také napříč Evropou.

.

13) Maruška doporučuje – Wilbur Smith – Řeka bohů, cena 287 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Krásy starověkého Egypta v knize ožijí díky vyprávění talentovaného otroka Taita. Příběh je částečně vyprávěn dle skutečných událostí a historicky doložených postav.

.

Osobní rozvoj

14) Markéta doporučuje –  Alexandra John – Sama sobě šéfem, cena 297 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Tato kniha přináší mnoho užitečných rad do podnikání. Jak nastartovat své podnikání, jak být dlouhodobě úspěšná, ale také to jak skloubit rodinu a podnikání, což se může mnohdy zdát jako nadlidský úkol.

.

15) Milka doporučuje – Aleš Kalina – Partnerský manuál, cena 269 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Dobré partnerské vztahy jsou základem spokojeného a krásného života. Jak tedy o vztah pečovat tak, aby neupadal, ale naopak vzkvétal? To nám poradí kniha od Aleše Kaliny.

.

Česká próza

16) Niky doporučuje – Natálie Kocábová – Scholla Alternativa, cena 152 Kč

Koupit zde

Knihy podle výběru čtenářů skvělénápady.cz

Originální ztvárnění příběhu o „škole sebevrahů“, zaujme čtenáře, kterým nejsou lhostejné životní postoje dnešní generace náctiletých.

.

Filozofie

17) Silvie doporučuje – Antoine de Saint-Exupéry – Citadela, cena 358 Kč

Koupit zde

18 skvělých knih

Kniha dále rozvíjí myšlenky autora, které byly dříve naznačeny v knize Malý Princ. Je plná filozofických úvah a nutí člověka k hlubokému zamyšlení.

.

Náboženské

18) Jitka doporučuje – Bible

Koupit zde

18 skvělých knih

Kniha, která byl vydána v nespočtu variant. My jsme pro vás vybrali opravdu skvost – český překlad Jeruzalémské bible. Graficky velmi dobře zpracovaná publikace, jejíž obsah tvoří 110 celostránkových ilustrací od 11 českých a slovenských malířů a grafiků. Ilustrace jsou doprovodem textu moderního biblického překladu.

.

Pozn. redakce Skvělých Nápadů – uvedené ceny jsou k datu 24.2.2016 a mohou se měnit

Zkuste například

Sportovní hodinky Suunto

3 věci, na které nezapomenout, když vybíráte sportovní hodinky

Sportovní hodinky pro ženy i muže představují samostatnou kategorii hodinek, na které jsou kladeny vysoké …