čas 16:47 datum 16/06/2019
aurora travel agentSecret Recipebest pot racksFreelancer KonokBest Freelancer in Bangladesh
Domů / Cestování / 10 skvělých tipů na vaši dovolenou
10 skvělých tipů na vaši dovolenou - Argentina

10 skvělých tipů na vaši dovolenou

Také většina vašich přátel a známých vypráví o pohádkové dovolené na Maledivách? A přestože vám to zní lákavě, raději byste se vydali na místa méně známá zato stejně okouzlující? V tom případě tu pro vás máme 10 skvělých tipů na vaši dovolenou, kterou vám bude leckdo závidět.

MAURICIUS

Je to tak! Maledivám už dávno odzvonilo. Tento malý ostrov východně od Madagaskaru se stal novou perlou Indického oceánu.

10 skvělých tipů na vaši dovolenou - MauritiusFoto: THE RICHEST

AIX-EN-PROVENCE, FRANCIE

Paříž je samozřejmě skvělá, ale projet se na kole po Provence, v době levandulového rozkvětu, je naprosto nezapomenutelný zážitek.

10 skvělých tipů na vaši dovolenou, Aix en provence, FrancieFoto: GOURMET CYCLING TRAVEL

LIPARSKÉ OSTROVY, ITÁLIE

Ano, pobřeží Amalfi je nepřekonatelné, ale rozhodně není v Itálii jediné. Návštěva Liparských ostrovů, které jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO, vás určitě příjemně překvapí. Soustava sedmi sopečných míst nabízí ničím nerušené pláže s černými oblázky, sirné bahenní lázně či noční výstup na aktivní sopku.

10 skvělých tipů na vaši dovolenou - Liparské ostrovyFoto: CONDÉ NAST TRAVELLER

KYOTO, JAPONSKO

Při cestě do Japonska zajisté nesmíte minout Tokio. Jakmile ale budete mít dost městského ruchu a září reflektorů, měli byste se vydat do místa plného chrámů, třešňových stromů a nádherných bambusových lesů. Tedy do Kyota. Jízda rychlovlakem trvá pouhé 3 hodiny.

Kyoto, JaponskoFoto: IMGZ

CARTAGENA, KOLUMBIE

Pokud jste fanouškem starobylých měst, jako je například Barcelona, mělo by být vaší další destinací právě letovisko Cartagena. Úchvatné město ležící na severní části Kolumbie se stalo nejkrásnějším zákoutím rajského Karibiku.

Cartagena, KolumbieFoto: PROCOLOMBIA

LEDOVEC PERITO MORENO, ARGENTINA

Co dodat? Plavba skrz 20 milionů let staré ledovce Patagonie je prostě nepopsatelný zážitek. I přestože se jedná o turisty velmi navštěvovanou destinaci, za návštěvu rozhodně stojí.

10 skvělých tipů na vaši dovolenou - ArgentinaFoto: FUNCAGE

PLÁŽ BOULDERS, JIŽNÍ AFRIKA

Chcete se spřátelit s opravdovými tučňáky? Pláž Boulders, ležící jen kousek od Kapského města, je domovem rozrůstající se kolonie více než 3000 tučňáků. Více o této pláži čtěte v našem článku Boulders beach – pláž plná tučňáků

Pláž Boulders, Jižní AfrikaFoto: AFRICAN BUDGET SAFARIS

POHOŘÍ JURA, FRANCIE

Zapomeňte na Burgundy či Napa Valley – vína z této horské oblasti, klenoucí se Francií a Švýcarskem, jsou momentálně na velkém vzestupu.

10 skvělých tipů na vaši dovolenou - Jura, FrancieFoto: LA ROUTE DES COMMUNES

MODRÁ LAGUNA, ISLAND

Proč utrácet velké peníze za luxusní pobyt v lázních, když můžete navštívit nejznámější geotermální koupaliště na této planetě pouze za pár kaček? Kromě toho se sem můžete vydat kdykoliv po celý rok. Teplota vody totiž nikdy neklesne pod 38 °C.

10 skvělých tipů na vaši dovolenou - IslandFoto: TOP ICELAND

ŽIRAFÍ PANSTVÍ, KEŇA

Ano, čtete správně. Skutečně se jedná o hotel s názvem „Žirafí panství“ (v angličtině Giraffe Manor), který se nachází blízko Nairobi. Žirafy jsou zde hlavní atrakcí. Proto nebuďte překvapeni, když se vám některá z nich pokusí ochutnat kousek z vaší snídaně.

Keňa, žirafyFoto: THE SAFARI COLLECTION

Zdroj: purewow.com

Zkuste například

Accor hotels

Accor hotels – ubytování šité na míru pro každého

Accor hotels – ubytování šité na míru pro každého Chystáte se na výlet do Prahy a …